Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ať je léto nebo zima, přejeme si, aby naši mazlíčkové s  náma sdíleli veškeré radovánky a proto s nima neváháme jezdit ani na dovolenou.
Pro dlouhodobé majitele pejskou asi budu mnoho věcí připomínat, ale pro  nováčky co mají svého prvního pejska (kočičku, fretku) možná tyhle řádky přinesou cenné informace.
Prvním krokem při pořízení si pejska by mělo být čipování, dnes už toto provádí většina veterinářů. Pejsek dostane čip pod kůži a následně se k němu vystaví i potřebné doklady. Dále po načipování by měl být pejsek zaregistrován do národního registru (nespoléhejte se, že to za vás udělá veterinář), pokud vám to však slíbí, poté si jej dle čipu zkuste vyhledat v registru, zda je tam opravdu zaevidován v případě, že není, je tento krok na vás a věřte, že těch 170,- za webovou registraci je opravdu "hubička" než poté v zahraničí o miláčka přijít. Pokud si myslíte, že jen dle samotného čipu vás jako majitele najdou při ztrátě, jste na omylu, tohle je největší hloupost, kterou si lidé často myslí. Čip se nerovná dohledání a jak taky, že? Když není registrován, nejsou k čipu udány údaje o majiteli, veterináři, místu původu, plemeni, pohlaví atd.
Jsou to jen pouhé dva kroky, které mohou přispět v případě ztráty k opětovnému nalezení vašeho mazlíčka - skráceně: 
krok 1 - načipovat + doklady k čipu, krok 2 - registrace a zaplacení poplatku za vložení do národního registru.
Není to tak složité, nebo si to myslím jen já?
Dále je důležité mít pro vycestování vašeho mazlíčka s váma na dovolenou i řádně podstoupená očkování. Veškeré důležité informace pro cestování s pejskem, kočkou ať už autem nebo letadlem a spoustu dalších podstatných informací vám poskytnou stránky státní veterinární správy
Nebojte se cestovat i s vašími mazlíčky, poprvé možná zažijete trošku stresu, ale užitečné informace vám může podat i váš veterinář.
Také by jste si měli zjistit, jaké jsou podmínky pro vašeho mazlíčka v destinacích, kde se na dovolenou chystáte, né všechny hotely jsou přistupné k tomu, aby s váma dovolenou mohl sdílet i váš miláček (ale takových je už jen malá hrstka) a také jaké jsou vaše povinnosti s miláčkem v dané zemi. NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ, tohle neplatí jen u nás v Česku.
 
Přeji Vám i mazličkům příjemnou dovolenou. :-)