Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem už zmínila byla jsem na veletrhu For Pets 2017, kde jsem získala pár vzorků různých výrobců granulí. O kočičích něco málo víme a na ty psí se chci soustředit nyní.

A teď je otázkou, na co koukáte vy při kupovaní granulí, na složení nebo cenu? Upřímně já při třech psech (nyní už jen dvě feňule) jsem se soustředila alespoň na to, aby krmivo bylo prémiové, nikdy jsem nekupovala komerčně vyráběné granule plné různých náhražek a obilovin, tím myslím ty typické granule k zakoupení v marketech tzv. marketovky. Proto jsem také zvolila značku Brit, jedním z důvodu bylo i to, že Brit má širokou škálu pro různé velikosti plemen např. Small puppy, small junior, small adult, small senior až po XL, pak mají ještě Brit Sport pro psy v zátěží (pracovní psi, aktivní psi) a Lamb&Rice (granule dietní, i když to také není správný název, dají se jimi krmit i psi s potravinovou alergii).

Když jsem jimi začala krmit, zřejmě už u výrobce bylo zaměřeno na vývoj nových granulí, super prémiové řady Brit Care, kdy tato řada krmiv byla zařazena jako "prevence výživou". Co to vůbec je prevence výživou? Aby jste to tedy pochopili všichni a jak to vidím já, prevence výživou je dobrá věc :-). Jak by taky ne, když tím budete krmit, vyberete správný druh granulí, předejdete všem možným zdravotním potížím vašeho psa. Tohle by si teda měl myslet každý, kdo tyhle granule kupuje. Zase uvádím, je to jen můj názor, možná moje hloupé myšlenkové pochody. Neříkám, že to je špatné, ale ani netvrdím, že je to správně. Na mnoha skupinách vás často zdržkují za to, proč zvířata nekrmíte masem a vůbec jím nějaké granule dáváte, kdo chodí na fb, tak o tom opravdu ví svoje, případně vás sjedou, že dáváte tyhle granule a máte dávat tyhle.

Dejte psovi maso, dejte kočce maso, řve na vás každý druhý výživový poradce pro zvířata, mnohdy jsou to lidi, kteří se samovolně do této pozice postavili. Jo možná to levněji výjde, ale sorry, já teda komerčně kupovaným masem krmit svou zvěř teda nějak nechci, jelikož v tom mase je mnohem více sraček, než v těch granulích, které jím dávám já a abych kupovala kvalitní dobré maso, to bych musela hezky na nějakou biofarmu, kde chovají zvířata volně a prosím Vás, kdo na to dneska má? Já teda při svém počtu 2 pesanů a 5 koček opravdu ne. A opravdu učit 9 a 8 leté psiska na BARF ... já osobně odmítám a rovnou zamítám a klidně si držkujte jak chcete. Tady tohle se dá zvládnout při počtu maximálně jednoho psa nebo dvou koček, ale určitě ne ve větším poměru. A vlastně proč tohle píšu, když ty moje potvory syrové maso stejně nejí a to ani ta moje holka od popelnic.

To jsem trošku odbočila od Brit Care, takže se k tomu vrátím zpět :-), jo z nějakého masa to opravdu je, ve složení krom nějakých mouček (mmj. v Annamaetu mají jen u jednoho druhu granulí obsaženo maso ve složení), ale Brit Care nezatěžuje organismus psa obilovinami, zato přidává do složení zeleninu, teda jako zase když vezmu ty svoje holky, mají zeleniny více než dost, každý den minimálně mrkev, sem tam nějakou tu papriku, občas rajče (pes rajče nesmí!!!! - opět na vás budou všichni řvát, ale pokud psovi nervete rajčata po kilech denně, tak moji psi při občasném požití rajčat žijou už dlouho, že?), dále milují salátové okurky, jakýkoliv salát (řecký, římský, ledový, ....) ... A zase uvedu příklad, pes nesmí brambory, ale co dostává u BARFu? Proč jsou tedy granule v řadě Brit Care Salmon & Potato? Pes nesmí rajčata. Pes vlastně nesmí nic a přitom může všechno ... už mi to vážně hlava nebere, z čeho si pak člověk jen má vybrat? Hlavní je to, že každý bude pro druhého špatný, protože krmí tím a nekrmí tím, co ten druhý považuje za nejlepší. Jenže oni se mnozí nezamyslí nad tím, že ty granule jí psi a ne oni. Já osobně ano chtěla jsem zkusit něco nového, granule Petkult s 60% masa myslím, panebože to bylo zase utracených peněz a na mou duši na psí uši na kočičí svědomí, mohla jsem si s tím dle svých psů vytřít tak maximálně peněženku. Prostě nechtěly, takže jsem si opět vyprázdnila peněženku, jelikož tři dny je nechat o hladu než přijdou granule z eshopu jsem čekat nemohla a tak jsem jela do prvních chovatelských potřeb. A co si budeme povídat, marže je marže .... K Britu se opět ještě vrátím, někdy časem :-).

Pro Vás by mělo být zřejmě důležité, aby jste vybírali granule podle složení a na trhu je nyní tolik granulí, které jsou bez obilovin, že je možné si zvolit tu nejvhodnější a cenově dostupnou variantu, která bude pasovat jak vašemu hafanovi, tak i vaší peněžence. Já netvrdím, že Brit Care jsou špatné, to si hlavně taky uvědomte i když vím, že většina z Vás to otočí pěkně přímo proti mě, ale je to jen Váš názor stejně jako můj. Když tak v kontaktech máte e-mail, takže kdybych Vám svým textem nějak hnula nějakým z vašich vnitřních orgánu, poslužte si :-).

PRO TZV. VÝŽIVOVÉ PSÍ PORADCE: UVĚDOMTE SI TO, ŽE VAŠÍ PSI NEJSOU MOJI PSI A JÁ JÍM NEBUDU NUTIT VÁŠ NÁZOR, TAKŽE SI STRČTE PRST DO OKA TŘEBA A NESNAŽTE SE MI NUTIT TO, JAKÝMA SRAČKAMA SVÉ PSI KRMÍM. PROTOŽE KDYBY TO BYLO TAKOVÉ SVINSTVO JAK VY TVRDÍTE, ASI BY UŽ BYLY DÁVNO MRTVÉ.

Na For Pets jsem si vzala vzorek i výše zmíněných Annamaet, pro Lejdynku jako kastráta granule Lean pro Agimku granule Salcha (a teď doufám, že jsem to nezaměnila) :-). Ty pro Agimku by šly, vypadaly na omak dobře a Agimce chutnaly, ale pro Lejdu, no nedovedu si představit, že by na nich měla být dlouho, jelikož by pak chudinka byla zřejmě vysušená jako treska i když Lejdynce chutnaly, to zase ne, že ne. Hlavně po tom, co mi předvedly s Petkultem jsem byla až překvapená, s jakou chutí a vervou se do misek zabořily. Jenže už dlouho zastávám názor, že dietní granule, nebo granule pro obézní psi, případně pro kastrované jsou naprosto zbytečné. Já leč je Lejdynka 7 měsíců nyní po kastraci něco přibrala, to zase jo, ale abych jí kvůli toho dávala nějaké dietní granule? Objednávala jeden pytel pro Agimu a jeden pytel pro Lejdu? Říkám si no do háje proč jako? Stačí dávat menší dávky a zvýšit pohyb, jednoduchá rovnice a prakticky nemusím mít v chodbě dva obr pytle. Jenže to bych se nesměla podívat na složení, v té chvíli bylo rozhodnutí Annamaet NE-E, samá moučka maso to tam a to že jsou grain free (bez obilovin) je už nezachrání a na tom, že jsou bez obilovin mi je přednesli jako super granule... a ještě co si budeme opět namlouvat, drahé jsou dost. 

Když já si nerada ze svých zvířat dělám pokusné králíky v tom, že bych na nich zkoušela každý druhý měsíc nové granule, ale něco lepšího jím dopřát chci. Jenže když on člověk ani neví, zda by ty potvory moje byly schopné sežrat celý pytel nového druhu granulí, ale zase je to pes od psa. Stále dokola tady budu omílat to, že JE TO JEN MŮJ VLASTNÍ NÁZOR, vy si udělejte jaký chcete. Já vlastně můžu být jen a jen ráda, že ty moje čubulíny mi nedělají taková alotria, jako některým z vás, že by mi prostě po čase přestaly granule žrát. Díky vám holky moje chlupaté, že nejste zas tak moc von :-).

Ještě stále mám půl tašky vzorků granulek pro pesany a jak se s tím holky popasujou dále, to ještě nevím. Třeba kočičky už se s těmi svými vzorky popasovaly statečně, ale to je na jiný článek a bude to o trošku složitější, jelikož v té době si dopřávaly čtyři kočky a každému chutnalo naprosto něco jiného :-D