Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mnoho lidí si neuvědomuje co vše se kolem nás děje a odehrává, tohle ví jen zasvěcení. Jen oni ví, kolika krutosti jsou lidé schopní dopustit se na němých tvářích.
Na druhou stranu jsou zde lidé, co mají odvahu pomáhat, lidé, kteří nedopustí bezpráví na zvířatech, ať už se jedná o pejsky nebo kočičky. Tihle lidé mají můj obdiv. Starost a péče o zvířatka je běh na dlouhou trať, spoustu bezesných nocí, neustálý boj s byrokracií, s nedostatkem financí a spoustou dalších komplikací .... Tihle lidé však ví co dělají, díky jejich oddanosti, starosti a péči se mnoho pejsků a kočiček dočká nových domovů i když se mnohdy jedná o zbídačená zvířata, kdy tihle lidé dělají co mohou jen proto, aby tyhle tvorečky chránili a bránili a dali jím možnost na další a šťastný život.
Mi jako nezasvěcené stačí jen číst, jak dalece může zajít až lidská krutost a na druhou stránku, jak velká musí být oddanost a odvaha lidí, co se tomuhle dokáži postavit.
Mé osobě je asi nejblíže občanské sdružení Toulavé Tlapky, kterých jsem se stala příznivcem i na facebooku, avšak je spousta takto oddaných lidí jako jsou ti z TT a mnoho sdružení a útulku, kde se lidé snaží pomáhat a určitě to nedělají pro své kapsy, nýbrž pro němé tváře.
Kolikrát jste v televizi viděli kauzy množíren a týraní zvířat? Nepohnulo vám to žlučí? Nerozbolelo vás z toho srdce? Nekroutili jste hlavou nad tou krutostí? Mají lidé právo tohle vůbec dělat?
Pokud jste odpověděli alespoň 3x ano, můžete pomoci i vy. Můžete si vybrat, jak pomoci, co je pro vás nejvhodnější a jak jsem psala v úvodu nebudeme přece netvorové ... jsme přece lidé ...
Každý pejsek, kočička a všechna ostatní zvířatka čekající na nový domov jsou vděčná za každou granulku, salámek atd., ale přece jen nejvděčnější jsou ve chvíli, kdy jsou v novém domově, kde mají milující páničky a přátele kolem sebe. Domov, kde mohou být ozdobou a mohou dělat radost svým páničkům, mohou si je chránit a bránit.
Otevřete oči a rozhlédněte se ...