Jdi na obsah Jdi na menu
 


Abych byla upřímná, nebyla jsem zrovna extra nadšená, když má milá spolubydlící dotáhla do bytu morče ... a věděla jsem proč ... Já zvířatka miluji (což už jste asi všichni na stránkách stihli spozorovat), ale tohle zvíře bych si nepořídila z vlastní vůle v životě nikdy ... Ono se říká, že morče je lepší než hlídací pes ... jooooo to je pravda, ale sakra ... proč bych já měla pykat za to tím, že se nevyspím a i když nevstávám do práce, tak mě budí úděsný vřískot tohoto tvora ve 4 ráno, nebo mě popřípadě zdržuje od usínání ... Říkám si, kdy jsem komu co udělala, že mě nyní teď tak trápí, nemluvě o tom, že kdo morče má tak ví, jak děsné zvuky umí vyluzovat ....
Na druhou stranu, když si jí vezmu k sobě, je klidná a hodná jako beránek (po potkanech na klíně, řekněme že až nudná).
Pokud tedy mohu doporučit, morče si nepořizujte, sice není morče jako morče, ale když už se tedy rozhodnete si jej pořídit, velice doporučuji těm co nemají žádné jiné zvířatko doma, popřípadě mají, ale takové, co nedělá hluk a umístit jej na místo, kde nebude nikým a ničím převážně večer a v noci rušeno, jinak všichni dopadnou při nejlepším jako já ... prostě nedoporučuji pro méně psychicky odolné osoby :-D, nyní to neberte jako urážku vás prosím, já jen to beru v tuto chvíli dle sebe a své momentální situace ohledně stěhování, kdy nervy jsou na pochodu a každá minuta spánku je důležitá.
Avšak jak už jsem podotkla na začátku, je to zvířatko, které bych si osobně nikdy v životě nepořídila :-), ale na můj názor nedejte jelikož moje zkušenost se může lišit v závislosti na zkušenostech vašich s těmito hlodavci :-)
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: pokud si pořídite morče, je důležité dodávat mu vitamín C v jakékoliv podobě, jelikož morče stejně jako my, není schopno samo produkovat si tento vitamín.