Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak zajisté víte, tak moje zvířena je moje vše, podle toho je také nutné k nim takhle přistupovat, nyní Vám přiblížím, co přesně vlastně dostávájí na papů a čím se snažím je chránit.
Potkaní krmivo převážně mixuji z dvou druhů, základním druhem je Beaphar XtraVital Premium Food Potkan 500g, jedná se o prémiové krmivo, které je složeno ze zrn, vojtěšky, sóje, hráchu, krůtího masa, sojového oleje, minerálu, Mannan oligosaccharide (MOS) Fructo oligosaccharide (FOS), výtažku z echinacey, dále obsahuje spoustu vitaminu A, B, D, E. Také obsahuje Denta Care, což je systém péče o zuby. Přídavky MOS a FOS jsou pro podporu zdravého zažívání. dsc06197.jpg Jako další doplněk k Beaphar XtraVital dokupuji z Avicentra Classic menu large parrot 800g, krmivo pro velké papoušky, jako jsou žakové, ary, kakaduové, amazoňani. Složeno je z obilovin a semen. Na obrázku už jsou smíchané obě krmiva, které potkánkům víc než chutnají a docela si s tímto jídlem vyhrají. Pokud se podíváte po zverimexech, neděste se cen - nejsou zrovna nejlevnější, hlavně krmení Beaphar, kdy za těchto 500g zaplatíte i přes 100Kč, proto já objednávám veškeré všechno krmivo přes internet. Je pravda, že těch 1300g nevydrží na celé 3 měsíce, než pejskové zbaští granulky a tak mnohokrát sahám i já hluboko do kapsy, abych potkánkum dopřála plnohodnotné krmivo. Ale vidět spokojeného a zdravého potkánka za to stojí :-), není nad spokojené zvířátko, jak s plným bříškem se stočí do klubíčka v hamáku a spinká.
To by jsme měli potkánky a niní přejdu na pejsky :-), kde jinde by tak má písmenka mohla směřovat. Po dlouhé době, co jsme pejskům dopřávali krmivo ANKA, jsme před nedávnem dsc06199.jpgpřesedlali na kmivo BRIT, dnes už se dá sehnat v mnoha variantách. Dá se dnes už koupit BRIT premium a BRIT care. Holky se krmí Brit premium M-adult, M značí velikost plemene, což je pro dospělé psy od 10-25kg. Jak už víte z KDE NAKUPUJEME, tak na www.krmeni.cz mají nyní akci 15kg+3kg za velice výhodnou cenu 749Kč. Krmivo sice neni super prémiové, ale pro jejich životní podmínky to stačí. Na fotce vidíte malého černého trhače Agimu, jak si už usurpuje svůj 3kg pytlík granulek :-). I toto krmivo obsahuje MOS a FOS pro lepší trávení, stejně tak jako XtraVital od Beapharu. Tyhle granulky jsou ve složení: kuře, kukuřice, pšenice, rýže, kuřecí tuk (chráněno tokoferoly), lososový olej, pivovarské kvasnice, přírodní chuť, sušená jablka, minerály, bylinné a ovocné výtažky, výše zmíněný MOS a FOS, extrakt z juky schidigera, organická měď, organický zinek, organický selen. Na zadní straně je vždy dáno dsc06200.jpgdávkování výrobcem (podle té gramáže se mi  zdá, že holky svoje šidím :-), no posuďte sami: na 10kg váhy psa výrobce určuje denní krmnou dávku 112g, na 15kg váhy psa výrobce určuje denní krmnou dávku 152g, na 20kg váhy psa výrobce určuje denní krmnou dávku 189g, na 25kg váhy psa výrobce určuje denní krmnou dávku 223g. BRIT premium se dá také koupit v mnoha jiných variacích, například S-small junior, adult, senior pro psy o váze od 1kg do 10kg, M-medium puppies, junior, adult, senior pro psy o váze od 10kg do 25kg, L-large puppies, junior, adult, senior pro psy o váze od 25kg do 45kg a XL-extra large puppies, junior, adult, senior pro psy o váze od 45kg do 90kg. Jak se mi tak zdá, možná je to opravdu jen můj dojem, ale příjde mi, že krmiva Brit premium mají velkou škálu druhů krmiv, pro všechny velikosti psů všech věků. Takže si vlastně vybere každý chovatel. A chovatel sám nejlépe ví, co jeho mazlíčkovi chutná. Lejdy s Agimou nejsou díky bohu vybíravé a snědly by cokoliv. Však jak už víte, holky si rády pochutnávají i na zelenině a ovoci :-).
A máme tady další a v těchto dnech už velice aktuální potíže - KLÍŠŤATA!!! Proti těmto velice nebezpečným cizopasníkům pejsky chráním antiparazitními obojky, na které nedám dopustit, sice letos už jsem Lejdy z tlamy vytahovala jedno klíště a včera jsem jí našla klíště na horním víčku pravého oka, což se nám po drobných bojích také podařilo odstranit, ale jednoduché to nebylo a to obojek má, ale je to poprvé, co jsem při použití těchto obojků musela nějaké klíště dsc06198.jpgvytahovat, snad se to už nebude opakovat. Pro ochranu proti blechám a klíšťatům používáme Beaphar - Bio Band, cože je 100% přírodní přípravek, je pravda, že první týden není příjemné mít pejska na blízku, ale je to stále lepší, než používat nějaké chemické prostředky pro ochranu proti parazitům. Se spon-on mám špatnou zkušenost, kdy stojí nehorázně peněz a účinnek mají nulový. Obojek obsahuje: margosový extrakt, olej z poleje obecné, eukalyptový olej a D-limonen. Obojek má účinnost až 4 měsíce, jeho délka je 65cm, takže je vhodný pro většinu plemen a je voděodolný, což je třeba v mém případě velká výhoda, jelikož holky mají rády vodu a v létě nepohrdnou vymést kdejakou louží, tůňku, rybník nebo potůček. Já mohu tento obojek vřele doporučit, ale na ty střední plemena, u velkých plemen se za jeho funkčnost nezaručím. Hlavní výhodou tohoto obojku je hlavně cenová dostupnost, dají se sehnat na internetu do 100Kč, ve zverimexech nad 100Kč. Tak snad jsem vám to tady trošku přiblížila, aby jste měli info z první ruky a rozhodnutí, je už jen na vás, zda něco vyzkoušíte nebo zůstanete při tom, co zrovna používáte, ať už ke krmení nebo k ochraně proti parazity.